امروز در پارلمان ايتاليا در مورد اعدامها در ايران حرف ميزنند.

نمايندگان پارلمان ايتاليا٬ قول پيگيري و اعتراض به اعدامها در ايران دادند!

 

روز دوشنبه ۵ آگوست طاهر جعفرزاده مسئول نهاد ندا دي و مينا احدي سخنگوي کميته بين المللي عليه اعدام در شهر رم با  وزير انتگراسيون ايتاليا و چند تن از نمايندگان پارلمان ايتاليا و نماينده اي  از وزارت خارجه اين کشور ملاقات و گفتکو کردند.

قبل از انجام اين سفر در دو روزنامه شهر پردونونه در مورد اين ملاقات نوشته شده بود. روزنامه ال گازيتينو و روزنامه گورنکا دي پردونونه ٬ خبر اين ملاقات ها را منتشر کرده بودند.

روز دوشنبه اولين ملاقات با جرجيو زانين از حزب چپ ايتاليا بود. در اين نشست به تفصيل در مورد جنايات حکومت اسلامي و اعدامهاي گسترده اخير در ايران صحبت شد و اسامي ۲۶ نفر از محکومين به اعدام و نامه هاي خانواده هاي آنان٬ نامه خانواده خالد حرداني و همچنين آمار اعدامها در ايران در بعد از » انتخاب» روحاني در اختيار اين نماينده مجلس قرار گرفت. در اين نشست در مورد وضع زندانيان سياسي و قتل خاموش تعداد زيادي از زندانيان و همچنين وضعيت غلامرضا پورشجري و زندانيان ديگر صحبت شد. خواست ما از اين نماينده پارلمان اعتراض رسمي دولت ايتاليا به اين جنايات در ايران بود.

 

 

 

نشست بعدي ملاقات با وزير انتگراسيون ايتاليا خانم سيسله کينگه بود. سيسله کينگه اولين وزير سياهپوست در ايتاليا است . ايشان از آپريل وزير انتگراسيون است. اولين بحث با وزير انتگراسيون در مورد ازدواج کودکان دختر بود. در ايتاليا ساليانه ۲۰۰۰ کودک از طريق خانواده هايشان مجبور به ازدواج اجباري ميشوند. اکثر اين ازدواجها در سنين پايين در کشورهاي مبدا انجام ميشود و بسياري از اين کودکان احتياج به کمک دارند. کميته ندا دي در پردونون يک تلفن اعلام کرده و از کودکان در معرض خطر ازدواج اجباري  ميخواهد از اين طريق درخواست کمک کنند. حواست کميته ندا دي گسترش دادن اين امکانات به همه ايتاليا است.  طاهر جعفرزاده ومينا احدي همچنين در مورد  بهبود حقوق پناهندگي و حقوق مهاجرين در ايتاليا صحبت کردند و در ادامه در مورد نقض حقوق بشر در ايران آپارتايد جنسيتي در ايران و اعدامهاي گسترده در ايران و سنگسار در ايران به تفصيل در اين نشست صحبت شد.

 

 

کميته ندا دي در اواسط نوامبر در شهر پردونونه فيلمي از يک فيلمساز عراقي ايتاليايي» حيدر رشيد»  را در مورد انتگراسيون در ايتاليا نشان خواهد داد که وزير انتگراسيون قول داد در اين برنامه در پردونونه شرکت کند.

 سيسله گينگه اعلام کرد که در مورد نقض حقوق انساني در ايران و اطلاعاتي که ما به او داديم با وزير امور خارجه و مسئولين حقوق بشر در پارلمان صحبت خواهد کرد.

ملاقات بعدي با نماينده اي از وزارت خارجه ايتاليا بود. در اين نشست در مورد ضرورت اعتراض رسمي دولت ايتاليا به اعدامهاي گسترده و جلوگيري از اجراي احکام اعدام جديد صحبت شد و نماينده وزارت امور خارجه گفت که در اين روزها نماينده اي از ايتاليا نيز براي مراسم تحليف روحاني به ايران رفته است.ايشان اضافه کرد که سياست ما کماکان مبتني بر پراگماتيسم است و خواهيم ديد روحاني چه سياستي را در پيش ميگيرد و بر اساس آن رفتار خواهيم کرد. مينا احدي در اين مورد گفت که سياست دولتهاي اروپايي همواره بر پايه پراگماتيسم بوده و اين سياست سالهاي سال است که ادامه دارد. دولت ايتاليا بايد بداند که روحاني هيچ فرقي با بقيه ندارد و جمهوري اسلامي ايران اگر مشکل دولتهاي غربي ساختن بمب اتمي است مشغول اين کار بوده و هست و نبايد هيچ توهمي نسبت به اين موضوع داشت٬ همزمان با اين حکومت اسلامي جنايت ميکند٬ هزاران نفر را اعدام کرده و همين يک ماه گذشته بيش از ۱۰٣ نفر را  کشت. جناياتي که اين حکومت ميکند و رفتارش با مردم را فقط با دوران فاشيسم ميتوان مقايسه کرد و دولتهاي غربي در اين مورد سکوت کرده و هيچ نميگويند.

قرار شد اسامي محکومين به اعدام و زندانياني که جانشان در خطر است براي وزارت امور خارجه ايتاليا بفرستيم تا آنها اقدام کنند.

نشست بعدي با سه نماينده از احزب چپ ايتاليا بود. اين ملاقات در محل پارلمان بود و سه عضو حزب چپ در مورد اوضاع سياسي ايران و همچنين اعدامها در ايران سوالاتي را مطرح کردند.  در اين نشست خانم سرنا پله گرينو يکي از اين نمايندگان بشدت تحت تاثير گزارشات و نامه هايي قرار گرفت که از طرف خانواده محکومين به اعدام با خود برده بوديم. در اين نشست در مورد ضرورت اعتراض به احکام اعدام پنج فعال سياسي در اهواز  و خطر اعدام چهار نفر در شادگان و عليه احکام اعدام ۲۶ فعال سياسي به تفصيل صحبت شد. اين سه نماينده گفتند که بزودي از وزير امور خارجه ايتاليا خانم اما بونينو در مورد اقدامات ايشان عليه اعدامها خواهند پرسيد. اين سه نماينده قول دادند که قبل از تعطيلات تابستاني پارلمان اين موضوع را پيگيري کرده و نتيجه را بما اطلاع دهند.

ملاقات با نمايندگان پارلمان ايتاليا آخرين برنامه ما در کارزار دو هفته اي عليه اعدامها در ايران بود.

آخرين روز اين کارزار با آغاز رسمي کار روحاني بعنوان به اصطلاح رييس جمهور همزمان است و امروز خبر رسيد که اولين نفر در دوره رسمي رياست جمهوري اين جناب در سلماس اعدام شد. «پيام قانع کهنه شهري» جواني است که روز سه شنبه در زندان شهرستان سلماس به دار آويخته شد٬ در حاليکه مردم و خانواده اين جوان اعتراض ميکردند٬ راههاي ورودي به زندان را بسته و با سبعيت اين جوانان را اعدام کردند.

ما در سطح بين المللي خواهيم کوشيد دولتهاي غربي را تحت فشار گذاشته و از آنها بخواهيم اعتراض کنند.

دور ديگري از اعتراض و مبارزه عليه اعدام را بايد سازمان داد.

کميته بين المللي عليه اعدام

نهاد ندا دي

۷ آگوست ۲۰۱٣

 

Advertisements

Posted on اوت 8, 2013, in Uncategorized. Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: