يادداشتي کوتاه خطاب به اينا شوچنکو رهبر گروه فمن

يادداشتهاي روزانه مينا احدي

 

يادداشتي کوتاه خطاب  به اينا شوچنکو رهبر گروه فمن

ايناي گرامي!  

همين الان مصاحبه تو با بي بي سي فارسي را ديدم٬ از شدت خشم نميدانم چه بگويم.  يک مرد » خبرنگار» از رسانه بي بي سي فارسي که جهت اطلاع تو در مدياي اجتماعي فارسي زبان اعتراضات زيادي به نحوه کار و سياست حاکم بر اين رسانه مطرح است٬ کوشيد اول در سطح بين المللي با اتکا به فمينيست هايي که به کار فمن اعتراض ميکنند٬ مضمون و نوع کار و پيام شما به زنان در دنيا را بي نتيجه و کم اثر جلوه دهد .بهر حال اينها را خودت پاسخ دادي. اما آنجا که بحث به تونس و مصر و کشورهاي اسلام زده و ايران بويژه رسيد٬ اين جناب خود را نماينده زنان در ايران جا زد و حرفهايي زد که بايد پاسخش را از خود ما زنان ايراني و زناني که زهر اسلام و اسلام سياسي و حکومتهاي زن ستيز و فرهنگ مرد سالارانه اسلامي را چشيده ايم٬ دريافت کند.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FV1ovGzviEk

عنايت فاني مثلا خبرنگار با قطعيت ميگويد: ميدانم که شما  درجنبش جهاني هستيد و روشهاي شما را اقليت کوچکي دنبال ميکنند و يا مدافع آن هستند»  اينکارها در تونس و مصر و ايران و  .. کاملا برخلاف عرف رايج جامعه است»

سوال من از اين آقاي عنايت اينست: کدام عرف رايج جامعه؟ از قوانين اسلامي و دست اندازي باندهاي اسلامي در زندگي زنان و تحميل حجاب  و سنگسار و زن ستيزي با اتکا به پاسدار و حزب اللهي و فتواي آخوند حر ف ميزنيد٬ يا از عرف اينکه ساليانه ميليونها زن را در سراسر ايران بدليل عدم رعايت حجاب دستگير و روانه زندان ميکنند و يا جريمه ميکنند و .. از کدام عرف اجتماعي؟  يا عرف رايج در تونس. منظور مبارک شما چيست ٬ عرف دست اندازي حزب النهضه به زندگي زنان و يا مبارزه زنان عليه اين عرف » رايج» ؟  شما کجا ايستاده ايد و از چه چيز دفاع ميکنيد؟ از عرف مردسالاري بهر قيمت؟  نکند از آمينا تايلر حرف ميزنيد  که گفت بدن من متعلق به خودم هست و » فاک يو» که خطابش به مردسالاران در رنگها  ولباسهاي مختلف بود٬ از کدام عرف حرف ميزنيد. اصلا شما در کدام از يک از اين کشورها نظر سنجي کرده و اين نتيجه را در آورده ايد که عرف جامعه کاملا بر خلاف اين کارها است. نکند عرف خودتان و رسانه اي که در آن کار ميکنيد را بعنوان عرف جامعه جا ميزنيد؟

در جايي ديگر که بويژه بيش از پيش عصباني ام کرد اين بود که اين جناب خود را در نهايت پررويي نماينده زنان ايران جا ميزند و خطاب به تو اينا ي عزيز چنين ميگويد: در ايران زنان و فمينيست هاي ايراني اولويت هاي ديگري دارند و حجاب را اولويت اول خود نميدانند.

 

البته بايد بگويم بعنوان کسي که از روز اول عليه حکومت اسلامي بوده و زير وبم جنبش زنان در ايران و نقش رسانه هاي بي آبرويي همچون بي بي سي و خبرنگاراني همچون آقاي عنايت را مي شناسم٬  اينجا ديگر دقيق  ميدانم  جناب عنايت خان از کدام زنان حرف ميزند. از زنان طرفدار اصلاحات در حکومت اسلامي حرف ميزند. از کساني که اين رسانه و رسانه هاي فارسي زبان دولتي در امريکا و غيره اساسا ميکروفون را در مقابل آنها ميگذارند. اين رسانه ها جهت  اطلاع تو زنان سرنگوني طلب و مدرن و طرفداران فعاليتهاي فمن و مخالف قوانين اسلامي را اصلا به استوديو دعوت نميکند.  ميکروفونها صد در صد در اختيار بزک کنندگان اسلام و حکومت اسلامي و طرفداران نسبيت فرهنگي است.

او ميگويد که فمينيست هاي ايراني و من اضافه ميکنم منظورش » فمينيست هاي اسلامي» و طرفداران بزک کردن حکومت اسلامي٬ حجاب را اولويت اول خود نميدانند .

ايناي عزيز

ميخواهم ازطرف زنان ايران به تو بگويم که اين جناب نماينده هيچکس و بويژه نماينده هيچ زني در ايران وتونس و مصر نيست .او نماينده رسانه اي است که با تمام قوا از حکومت اسلامي  کمي بهتر در ايران دفاع ميکند و همواره بلندگويي بوده در دفاع از اين کپک زدگي  و اسلام زدگي و زن ستيزي جهت اطلاع تو کمپين نجات سکينه محمدي آشتياني که در دنيا بسيار سر و صدا کرد و عليه سنگسار کردن زنان بدليل و يا به اتهام رابطه جنسي خارج از ازدواج بود و  کميته بين المللي عليه سنگسار آنرا سازمان داده بود در اين رسانه فارسي زبان کمتر از گاردين و اشپيگل پوشش خبري يافت  . اگر چه موضوعي مهم و مربوط به ايران بود. اينها يک جنبش بزرگ اعتراضي در دنيا را ايگنور کردند بدليل اينکه زناني مدرن و عليه دخالت اسلام در زندگي و در دولت و در قوانين آنرا سازمان داده بودند و گروهي مثل فمن از اين جنبش دفاع کرده بودند. براي اين کلاه مخملي هاي زن ستيز٬ اين جنبش زيادي راديکال بود.

بهر حال برايت آرزوي موفقيت ميکنم و ميخواهم ببيني که ما با چه رسانه هايي و با چه خبرنگاراني!! طرف هستيم. اين هم بخشي از مشکلات مبارزه ما عليه حکومت اسلامي و عليه حجاب است.

مينا احدي

۲۴ ژوئيه ۲۰۱٣  

Posted on ژوئیه 24, 2013, in Uncategorized. Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: